Автор: Илиян Костадинов,  Следвайте Гласове в  NEXO се е устремило към купуване

...
Автор: Илиян Костадинов,  Следвайте Гласове в  NEXO се е устремило към купуване
Коментари Харесай

19 минути: NEXO иска да купи медия, наляло е ½ млн. лв. на Капитал

Автор: Илиян Костадинов,  Следвайте " Гласове " в 
 NEXO се е устремило към пазаруване на огромна българска медия, разбра 19’ от няколко самостоятелни източника, само че към този момент ще запазим в загадка името на интересуващата платформата група. В същото време " Капитал ", който измисли противозаконното название „ криптобанка ”, знаейки чудесно, че не е и не била, а даже самото NEXO в последно време твърди, че е небанкова финансова институция,  е прибрал доста пари от българското сдружение на „ империята ”. То е същото,  чиито чиновници надариха обилно с по половината си брутен годишен приход партията на Доброто. Интересно е, че рекламите, плащани от това бг сдружение – единственото от групата, което въпреки всичко разгласява, въпреки и скромни финансови доклади, са за NEXO, а за този бранд са и спонсориранията на събития на " Капитал ".

Вече след почването на делата против платформата в Съединени американски щати за предложение на депозити без лиценз, по които тя се призна за отговорна и подписа съглашение, с което освен е неразрешена в Щатите, само че и би трябвало да върне парите на вложителите, " Капитал " е дал и премия на бг компанията на NEXO. При това с ясното схващане, че платформата към този момент е неразрешена в страни от Европейски Съюз, което повдига въпроса до каква степен въобще активността й в рамките на Съюза е регламентирана. Смешното е, че Капитал е излязъл със публикация в своя отбрана, в която, нищо че назовава „ неистина ” връзката си с NEXO, признава изявленията и приходите си на голяма стойност.
Пък и дава образци за сякаш уравновесената си позиция с 2 публикации. За едната – по делото, което водят в Лондон против NEXO най-големите инвеститори в платформата, на които тя е отказала да им върне парите при поискване, 19’ към този момент е писал за смехотворните оправдания, които изданието се пробва да откри за приятелите си и техните неправилни дейности. Като да вземем за пример, че делото било заведено след случилото се. За информация на Разградската фолклорна издателска група, в превод от латински факт – а правото се основава на обстоятелства – значи „ направено ”. Т.е. делата постоянно са за нещо направено, което пък значи, че се завеждат в следващ осъщественото миг. Не са за бъдещи креативен проекти.
Всъщност, вниманието ни беше ориентирано към NEXO на 16 януари предходната 2022 година, когато получихме нелепи обвинявания от майката на съдружника в каквото и да е NEXO Антони Тренчев, която ни упрекна, че въобще пишем за делата, които стартират против платформата в Съединени американски щати. Което не беше правилно. Пък и да беше, а то не е – такава ни е работата. Приписан беше на нашата група уеб сайтът big5, с който нямаме общо, само че първи в България стартира да нищи тематиката още през есента на 2021 година, когато други бг медии внезапно започнаха да търкат облика на нещото, което английският и американският съд занапред ще нищят какво е тъкмо и дали въобще има активи.
Така и по този начин ни го приписват, дано да цитираме настоящето следствие на big5 за връзките на NEXO с " Капитал ":

„ Справка в Търговския указател демонстрира внезапен скок в средствата, които NEXO харчи за „ външни услуги “ през 2021. Според годишния финансов доклад на дружеството-майка „ Ен Ди Европейски Съюз “ ЕООД (което действително прави и комерсиалната активност на криптобанката у нас) сподели, че от 1,2 млн. лева за 2020 година, те са скочили на над 4,4 млн. лева през 2021. Разликата е голяма, изключително като се има поради, че докладът за 2019 година сочи, че за това перо компанията е харчила към 200 000 лева Така, като се махнат кардинално символичните пера за други външни разноски (като да вземем за пример тези, разказани в карето) и се одобри, че единствено разликата от над 3 млн. лева през 2021 година е налята в лъскане на имидж и реклама, отново сметката е показателна.
Проверка в системата на „ Капитал “ демонстрира, че точно през 2021 година стартира ударното пране на имиджа на NEXO. Тогава започва и цяла акция с брандирани от криптобанката публикации (общо над 20) под логото „ Съдържание от NEXO “.
Материалите са напълно пиарски и показват разнообразни лица на компанията, с какво се занимава тя, както и съществени познания за криптопарите. Интересен факт е, че действително името на NEXO се появява в изданията на „ Икономедия “ още през 2019 година, когато компанията е наградена от близки до Прокопиев компании за стартъп на годината в категорията „ Блокчейн “. След публикациите за оценката обаче следва дълбочинно потапяне за съвсем 2 години.
Освен рекламните материали, които са обозначени като такива, единствено в търсачките на „ Капитал “ се откриват над 100 публикации, които или напълно са отдадени на сдружението, или името му комфортно е вмъкнато в разнообразни материали, само че с забележимата цел – лъскане на имидж. Критични изявления в „ Капитал “ и „ Дневник “ против Nexo не се откриват. След като започнаха проблемите на сдружението с регулатора в Съединени американски щати, бяха оповестени неутрални и напълно къси текстове по тематиката.
Любопитна детайлност е, че откакто през септември 2021 година избухва абсурдът в Съединени американски щати с следствията за компанията, единствено два месеца по-късно „ Ен Ди Европейски Съюз “ е измежду наградените с оценката „ Гепард “ на „ Икономедиа “ за най-добре разрастващ се бизнес у нас. В материала за отличниците участва забавното изречение: „ Най-растящият остарял гепард е IT компанията „ Ен Ди Ес “, която е част от портфолиото на българската криптобанка Nexo. Българското сдружение дава отговор за техническото осъществяване и поддръжка продукта, не и за финансовите интервенции “.
Само за тези рекламни публикации по сметки по отношение на ценоразписите на „ Икономедиа “ NEXO би трябвало да се е бръкнало с малко под 300 000 лева За да сме съответни – 280 000 лв.. В тази сума обаче даже не влизат средствата, които са плащани за присъединяване в „ специфични събития “ на медийната група на Иво Прокопиев. От години издателят на „ Капитал “ – „ Икономедиа “ обичайно провежда разнообразни конгреси, които от една страна да легитимират изданията на Прокопиев, а от друга да ги наложат (тях и компаниите от обкръжението им) като съществени играчи в публичния живот у нас. Такива са годишни срещи на бизнеса, банкови конгреси, конференцията „ Дигитолк “ и други. Отново съгласно предложения на „ Икономедиа “ единствено присъединяване в тези събития е коствало към 200 000 лева за една година. Трябва да се подчертае, че в тази цена даже не влиза по-специалното отношение, което NEXO получава от прокопиевите медии ”.
Източник:19min.bg

 
 
 
 
07 Фев 2023145607 Фев 2023325106 Фев 20231869205 Фев 2023565003 Фев 2023443502 Фев 20237123КоментариНапиши коментарИмеEmailКоментарИзпрати ЧетениКоментирани07 Фев 202342807 Фев 202346105 Фев 202381407 Фев 2023395
Ние и нашите сътрудници използваме технологии като за персонализиране на наличието и рекламите, които виждате, както и с цел да проучваме трафика на уеб страницата. Изберете “Приемам ”, с цел да приемете потреблението на тези технологии. За повече информация, апелирам запознайте се с обновените и на Гласове.ком ЕООД
Източник: glasove.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР